Tworzenie serwera bukkit hamachi - Dokładne tłumaczenie funkcji, dobry poradnik!

Zaczęty przez Ktos94852, Marzec 11, 2013, 21:39:51

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ktos94852

Cześć!
Właśnie zacząłem moją drugą serię filmów na yt - tym razem o tworzeniu serwera bukkit.
Zapraszam do oglądania, komentowania, łapkowania, oraz subskrybowania, oczywiście!
Mam nadzieję, że film wam pomoże.
Jestem w sumie mniej więcej profesjonalistą w tworzeniu serwerów, więc znajdziecie u mnie dokładne tłumaczenie funkcji, wszystkie możliwości, bazy danych, konfigurowanie pluginów itd. Następne odcinki już niedługo!

HelixionPL

No poradnik jest spoko.Ładnie zaczynasz.Ale poradnik jak postawić serwer bez hamachi(które bardziej obciąża internet oraz komputer)lepiej by było jakbyś stworzył.Gdyż tego wiele osób nie wie jak zrobić(ja się do nich nie zaliczam :) )

bolda500

CytujJestem w sumie mniej więcej profesjonalistą w tworzeniu serwerów,

Hmm... nie do końca skoro nie wiesz do czego służy snooper.

Nie zamierzam się chwalić na własnym forum umiejętnościami co do stawiania serwerów, ale mam w tym już ponad 2 lata doświadczenia i z mojego punktu widzenia taki poradnik musi zawierać bardziej wyczerpujące informacje niż inne, które można znaleźć w sieci. Twój tego nie robi, wiec jeśli chcesz dalej prowadzić taką serię musisz dysponować lepszą wiedzą niż obecnie.

Dla przykładu pierwszy minus tego poradnika to fakt że odpalasz bukkit tylko jednym uniwersalnym i podstawowym skryptem. Zabierasz tym samym połowie użytkowników możliwość uruchomienia serwera. Dlaczego? To proste, wystarczy że będą mieć inną wersje systemu oraz javy i dupa nie odpalisz nic.

HelixionPL

Cytat: bolda500 w Marzec 12, 2013, 14:47:47

Nie zamierzam się chwalić na własnym forum umiejętnościami co do stawiania serwerów, ale mam w tym już ponad 2 lata doświadczenia i z mojego punktu widzenia taki poradnik musi zawierać bardziej wyczerpujące informacje niż inne, które można znaleźć w sieci. Twój tego nie robi, wiec jeśli chcesz dalej prowadzić taką serię musisz dysponować lepszą wiedzą niż obecnie.

Dla przykładu pierwszy minus tego poradnika to fakt że odpalasz bukkit tylko jednym uniwersalnym i podstawowym skryptem. Zabierasz tym samym połowie użytkowników możliwość uruchomienia serwera. Dlaczego? To proste, wystarczy że będą mieć inną wersje systemu oraz javy i dupa nie odpalisz nic.

Ładnie podsumowane.Podpisuję się pod tym.

Ktos94852

Cytat: bolda500 w Marzec 12, 2013, 14:47:47

Co do pierwszego - w serwerach jestem na serio dobry, więc wiem, co robię. snooper jest jedynym problemem.
A 2. - Ten kod jest lepszy od wielu innych które były. Działa na różnych wersjach javy, bo nie korzysta ze ścieżki do jej plików (jak to było w dawnym skrypcie), a odpali go praktycznie kazdy z windowsem. A na inne serwery - fakt, raczej nie pójdzie. Ale jakby co to chyba nie trudno znaleźć pierwszy lepszy sposób - pewnie nawet na bukkit.org jest.

bolda500

HelixionPL przestań spamować i pisać puste odpowiedzi najpierw piszesz :
CytujNo poradnik jest spoko.Ładnie zaczynasz.
a później popierasz moją wypowiedź, która jest inna niż twoja.

Jeszcze jeden taki głupi spam z twojej strony i załapiesz blokadę na forum. Nie potrzebujemy troli do zaśmiecania tego forum pustymi postami.

Co do samego poradnika to możesz odwiedzić nasz serwer gÅ‚osowy TS, na którym możemy wspólnie pogadać o serii jakÄ… zaczynasz.  Jestem skÅ‚onny udostÄ™pnić nawet serwer do tego oczywiÅ›cie za drobnÄ… reklamÄ™ na kanale. To tyle z mojej strony.

Polecam lekko poprawić formę prezentacji, może być to bardziej czasochłonne, ale widzowie mogą wtedy chętniej zaglądać po takie poradniki. Pisanie najlepszy poradnik niesie za sobą pewne wymagania, więc lepiej nie przeginać z takimi tytułami, ponieważ hejterzy bardzo szybko zniszczą Ci kanał.

Postaraj się także na forum nadawać tematy z krótszą nazwą tak jak masz np. w miniaturce tego poradnika "Serwer bukkit - #1 Podstawy" jak będzie ich już dużo, łatwiej jest się odnaleźć w opisach tego. Skłonny nawet jestem założyć osobny dział do poradników o serwerach, oczywiście jeśli jesteś zainteresowany dalszym publikowaniem tutaj swoich poradników.

HelixionPL

Przepraszam Cię Bolda,ale mi nie chodziło o jakiś trollerski spam.Poparłem go że poradnik jest dobrze wykonany jako w formie poradnika(część wizualno-dźwiękowa)ale poparłem też twoją wypowiedź że brakuje paru rzeczy dotyczących samego tworzenia serwera.

Ktos94852

Cytat: bolda500 w Marzec 12, 2013, 17:50:28
HelixionPL przestań spamować i pisać puste odpowiedzi najpierw piszesz :
CytujNo poradnik jest spoko.Ładnie zaczynasz.
a później popierasz moją wypowiedź, która jest inna niż twoja.

Jeszcze jeden taki głupi spam z twojej strony i załapiesz blokadę na forum. Nie potrzebujemy troli do zaśmiecania tego forum pustymi postami.

Co do samego poradnika to możesz odwiedzić nasz serwer gÅ‚osowy TS, na którym możemy wspólnie pogadać o serii jakÄ… zaczynasz.  Jestem skÅ‚onny udostÄ™pnić nawet serwer do tego oczywiÅ›cie za drobnÄ… reklamÄ™ na kanale. To tyle z mojej strony.

Polecam lekko poprawić formę prezentacji, może być to bardziej czasochłonne, ale widzowie mogą wtedy chętniej zaglądać po takie poradniki. Pisanie najlepszy poradnik niesie za sobą pewne wymagania, więc lepiej nie przeginać z takimi tytułami, ponieważ hejterzy bardzo szybko zniszczą Ci kanał.

Postaraj się także na forum nadawać tematy z krótszą nazwą tak jak masz np. w miniaturce tego poradnika "Serwer bukkit - #1 Podstawy" jak będzie ich już dużo, łatwiej jest się odnaleźć w opisach tego. Skłonny nawet jestem założyć osobny dział do poradników o serwerach, oczywiście jeśli jesteś zainteresowany dalszym publikowaniem tutaj swoich poradników.

Dzięki za rady, zapewne się do nich zastosuję.
Odnośnie teamspeaka, to w sumie mogę (udostępnianie twojego serwera nie jest konieczne, nawet nie widzę w tym większego sensu :P), ale nawet jeśli, to za jakiś tydzień. Jutro wyjeżdżam i wracam w niedzielę wieczorem.