Marzec 31, 2020, 09:58:16

Aktualności:

Witaj na Forum
Minecraft Polska

Problemy ze światem

Zaczęty przez MajsterX, Lipiec 25, 2019, 13:50:47

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MajsterX

Witam, witam, jak pewnie się domyślacie po kategorii tego posta - potrzebuje pomocy. Jakiś czas temu zacząłem po długiej przerwie grać w mc. Gram na wersji 1.14.4 z optifine, na moim świecie. Mój problem jest taki: gra w pobliżu mojej bazy zachowuje się tak, jagbym był na jakimś serwerze i miał duży ping. Tak dokładniej to np. gdy niszczę jakiś blok to on wraca i sam się niszczy po jakiejś sekundzie, albo gdy jem coś to znika animacja, jest dźwięk jedzenia, a tak naprawdę nic nie zjadłem  xD. Podejrzewam, że raczej każdy wie o co mi chodzi. Podejrzewam, że to z powodu rozmiarów mojej bazy, mimo tego, że nigdy wcześniej coś takiego się nie działo. Mój sprzęt ma kilka lat i w dodatku jest laptopem. Gram na stałych 25 FPS'ach i naprawdę  mi z tym dobrze. Nie trzeba wiele by mnie zadowolić.
Tak czy inaczej, czy wiecie czemu mój świat singleplayer zachowuje się w pobliżu mojej bazy jagby był jakimś serwerem z dużyyyyymmmm pingem?

Mattatyah

Co prawda od twojego pytania minęło trochę czasu, ale dopiero dziś wszedłem na forum, bo sam miałem pewien problem i szukałem podpowiedzi jak go rozwiązać (na szczęście rozgryzłem temat).
Wydaje mi się, że w twoim przypadku kłopot leży w zmianie mechaniki gry. Chodzi o tzw. chunki spawnu. Jak wiadomo ładują się one w grze przez cały czas. Do wersji 1.13 obszar ten obejmował 12x12 chunków, a od wersji 1.14 obejmuje 19x19. Skutkiem tego ilość ciągle załadowanych chunków w grze, właśnie w okolicy urodzenia i zapewne twojej bazy wzrosła ze 144 do 361 chunków. Ponieważ generalnie - poza wzrostem roślin - wszystko w tym obszarze działa a twój laptop pozostał taki sam jak dawniej - stąd pewnie problemy z płynnością gry. Sprzęt nie daje rady choć niby świat ten sam.
Oczywiście jest to tylko mój domysł. Pozdrawiam :-)