Minecraft został kupiony przez Microsoft za dwa i pół miliarda dolarów !

Zaczęty przez BezJajMCsprzedany, Wrzesień 15, 2014, 16:13:44

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BezJajMCsprzedany

Microsoft poinformował o przejęciu firmy Mojang, twórców gry Minecraft - jednej z najpopularniejszych gier na świecie.Cytuj
INFORMACJE Z gry.onet.pl:

W oficjalnym komunikacie na temat przejęcia firmy nie podano informacji ani o wartości transakcji, ani o przyszłości założyciela firmy, Markusa "Notcha" Perssona.

Persson jest nie tylko założycielem firmy, ale także człowiekiem, który sam stworzył Minecrafta. Według niedawnych plotek ma on po sfinalizowaniu transakcji opuścić firmę, nie wiemy jednak, czy ma w planie pozostać w branży i dalej tworzyć gry.

[Aktualizacja] W komunikacie Mojanga napisano oficjalnie, że Markus Persson odchodzi z firmy. Podano tam również, że Microsoft zapłacił za Mojang dwa i pół miliarda dolarów.

Microsoft oczywiście zapewnia, że będzie rozwijał Minecrafta i dbał o pokaźną społeczność fanów tej produkcji. Warto jednak przypomnieć, że sam Markus Persson wiele razy publicznie krytykował Microsoft i zarzucał mu praktyki niekorzystne dla graczy. Jak widać jednak, nie przeszkodziło mu to porozumieć się w sprawie sprzedaży.

JBXPro

Microsoft teraz kupuje wszystko zwiÄ…zane z komputerem co popadnie.
Mam nadzieję, że Microsoft nie popsuje tej super gry.

Kołomyja

Niektórzy bardzo się bali kiedy Microsoft przejmował Minecrafta... Minęło już trochę czasu i jak na razie nic strasznego się nie stało. Myślę, że będzie dobrze i gra dalej będzie się fajnie rozwijać, czego sobie i wam życzę ;)

force11x

No no spora suma, mam nadzieję że microsoft odpowiednio poprowadzi tą grę.