Forum Minecraft Polska

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kilka pomysłów AmeLe odnośnie zmian na serwerze Sky Block  (Przeczytany 2275 razy)

Offline AmeLe

• Podstawowy awatar
  • Nick Minecraft: AmeLeAnn
Kilka pomysłów AmeLe odnośnie zmian na serwerze Sky Block
« dnia: Sierpień 03, 2013, 12:43:39 »
Witam
Na wstępie pragnę powiedzieć że w tym temacie będę pisać moje propozycje/pomysły na ulepszenie serwera Sky Block. Proszę o niezamykanie tego tematu

Propozycja nr 1:
Jest wiele pytań odnośnie stworzenia wysp na Sky block zastanawiacie się czemu pewnie rozwiązanie jest proste:
Gracz który się loguje pierwszy raz na serwerze widzi:

Rozgląda się i widzi tabele z regulaminem serwera :

Potem informacje bieżące:

ale nie widzi tego co najważniejsze czyli komendy na tworzenie wyspy albo komendy przekierowującej go na wyspę z instrukcja i jest zdezorientowany dla tego pyta się na chacie. Uważam że informacja odnośnie komendy do teleportacji "/warp wyspy" powinna sie znajdować w informacjach podkreślona na kolor lub/i przed oczami gracza tu:

jako 2 tabliczka

Kolejna sprawa to opis jak zrobić wyspę, dziś widnieje napis:
"Tworzy dla was wyspę . Nazwy znajdziecie dokoła przy modelach wysp"
Myślę że bardziej czytelne by było coś takiego
" Komenda która tworzy wyspę [nazwa] wpisujecie nazwę wyspy. Nazwy są rozmieszczone naokoło przejdź się i wybierz odpowiadającą ci najbardziej"
Wiem że długie ale można to jakoś skrócić

To byłoby na razie wszystko, ale jak coś jeszcze mi wpadnie do głowy to napiszę tu.
Pozdrawiam zapraszam do dyskusji i życzę miłego dnia.

Forum Minecraft Polska

Kilka pomysłów AmeLe odnośnie zmian na serwerze Sky Block
« dnia: Sierpień 03, 2013, 12:43:39 »
REKLAMA

Offline 9XxAdrianxX9

• Nick Minecraft: 9XxAdrianxX9
Odp: Kilka pomysłów AmeLe odnośnie zmian na serwerze Sky Block
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 03, 2013, 15:08:28 »
Według mnie obecny opis komendy "/is create" jest bardziej zrozumiały niż zaproponowany przez Ciebie.

Offline AmeLe

• Podstawowy awatar
  • Nick Minecraft: AmeLeAnn
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2013, 16:46:33 »
jest zrozumiały ale mało precyzyjny dlatego są częste pytania. Jeżeli ludzie się pytają to oczywiste jest to ,że coś w opisie nie jest zrozumiałe
Pragnę jeszcze dodać iż lepsze rozplanowanie tabliczek informujących o zakładaniu wyspy jest na tym serwerze niestety wymagane i potrzebne. Trzeba się postawić w skórze gracza niezbyt ogarniętego na początku swojej kariery w tej grze ;)

Online bolda500

• Nick Minecraft: bolda500
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2013, 23:20:20 »
Planujemy wprowadzić plugin [MisieQ_ zrobi pewnie konfig] taki, który po kliknięciu otworzy graficzne menu.
W manu będą itemy przypisane do odpowiednich komend. Zakładanie wysp, warpy, home na wyspę itp wszystko w jednym klikalnym menu.
Zero pisania podstawowych komend na czacie. Na serwerze Konkursowym takie coś działa rewelacyjnie.

AmeLe skoro nas tak pouczasz to może, chcesz etat "poprawiacza" cudzych błędów. Zrobisz na listę co źle działa itp. a my będziemy to weryfikować. Tylko nie zakładaj do każdej sprawy nowego wątku. Zrób sobie listę w notatniku i potem publikuj.

Dzięki za sugestie.

Offline Misieq

• Nick Minecraft: MisieQ_
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 04, 2013, 12:22:37 »
Mam pomysł jak to rozwiązać :) Dzisiaj będzie config i czekamy na dalsze sugestie.

Statusy serwerów

MINECRAFT - IP: minecraft.org.pl
Minecraft Polska 
TeamSpeak 3 - IP: ts.minecraft.org.pl
Strefa Gadania PL TeamSpeak 3
Discord - link: discord.dolącz.teraz

FB

top Minecraft Polska
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal